"Kroniki Khorinis" - Gra PBF

"Pamiętaj, masz jedno życie!"


#1 2010-04-24 10:46:27

 Alvin

Przywódca bandy Piratów

Skąd: Kręćkowo.(20-40 km od Płocka.)
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 198
Punktów :   

Gothic: Zdrada

Oto moja opowieść. Miłego czytania wszystkim życzę!

Prolog.

Dwadzieścia osiem dni po wrzuceniu Bezimiennego bohatera do kolonii.
Tegoż to dnia za barierę dostał się nowy więzień. Dirth. Miał białe włosy, bliznę pod okiem, umięśnione ręce i miły charakter. Był dawniej Paladynem w służbie Innosa. Gdy spadł już do jeziora gdzie pierwszy raz w Dolinie był wybraniec Boga Ognia, Bezimienny. Dirth szybko podpłynął na brzeg. Tam spotkał pewnego człowieka ubranego w ciężką czerwoną zbroję. Twarz miał lekko brązową i nieznośny charakter. Nie powitał zbyt miło nowego więźnia. Uderzył go pięścią w twarz mówiąc.
"Szczęśliwego życia w kolonii!" Gdy Dirth odruchowo położył się na ziemi nieprzytomny, niemiła osoba padła na ziemię cała w krwi i wbitym bełtem w plecy. Wtedy bohater tej opowieści wstał, a przed nim był inny człowiek. Pancerz miał bardzo podobny do martwego już osobnika. Lecz różnił się. Kusznik był odziany w zbroję czarną, a osoba leżąca w kałuży krwi czerwoną. Dirth szybko zareagował. Cofnął się trochę do tyłu i powiedział trochę niepewnie.
- Kim jesteś?

Kim naprawdę jest tajemnicza osoba dowiecie się już wkrótce!

Offline

 

#2 2010-04-25 07:31:47

Lothar

Cień

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 43
Punktów :   

Re: Gothic: Zdrada

Znasz moje zdanie zdanie na ten temat z GWS. Język trochę "za delikatny" i w jednym zdaniu przedstawiłeś postać co jest dużym minusem. Po za tym "niemiła osoba"...coś mi tutaj nie pasuje....

Offline

 

#3 2010-04-25 10:37:39

 Alvin

Przywódca bandy Piratów

Skąd: Kręćkowo.(20-40 km od Płocka.)
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 198
Punktów :   

Re: Gothic: Zdrada

Oto pierwszy rozdział opowiadania.

Rozdział I
Nowy Przyjaciel.


- Jestem strażnikiem. - Odpowiedziała postać w czarnej zbroi.
- A konkretniej? - Dopytywał się Dirth.
- Mam na imię Tabel. Tyle musisz wiedzieć! -
- No dobrze... To co teraz robimy? - Spytał się skazaniec.
- Idziemy do obozu który mieści się przed kopalnią Starego Obozu... W drogę! - Krzyknął Tabel po czym odwrócił się i zaczął iść przed siebie. Dirth trochę zakłopotany ruszył za strażnikiem. Gdy doszli do pewnej, małej kopalni. Tabel się zatrzymał. Podszedł kilka kroków do szkieleta przygniecionego ciężkimi głazami. Kościotrup w lewej ręce trzymał stary zardzewiały miecz. Strażnik podniósł miecz i podał w ręce Dirth`owi mówiąc.
- Weź go. Przyda Ci się do obrony przed potworami i... strażnikami w obozie.
Po tych słowach Skazaniec wziął miecz, popatrzył na niego po czym schował do pasa. Nic nie mówiąc Dirth i Tabel poszli dalej w kierunku obozu.

Dziękuję za uwagę.

Offline

 

#4 2010-04-25 11:33:17

Xardass

Elitarny Cień

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 81
Punktów :   

Re: Gothic: Zdrada

Piszesz zdecydowanie zbyt delikatnie i zbyt krótko. Raz opisujesz zbyt mocno coś, co nie musisz szczególnie opisywać (Miał białe włosy, bliznę pod okiem, umięśnione ręce i miły charakter. Był dawniej Paladynem w służbie Innosa). Zdania robisz za krótkie, postaraj się je łączyć. A fabuła tego zbyt mocno przypomina mi fabułę prawdziwego Gothica, więc nic ze swojej inwencji nie robisz, tylko kopiujesz. Nie oceniam.


Imię: Xardaren
Nazwisko\Przezwisko: Nie ma nazwiska, lecz jest nazywany "Podróżnikiem".
Wiek: 21
Pochodzenie: Myrtana, Silden
Level (lv, lvl): 3           
Ekwipunek: Ulepszona pika bojowa, szata Nowicjusza, 1220 sztuk złota, pusta runa, mała miksturka leczenia, 1 ser, posążek Innosa, 5 sztuk mięsa
Punkty Nauki (PK): 0
PŻ (Punkty Życia): 50/50
Doświadczenie: 126%

Offline

 

#5 2010-04-29 17:28:28

 Alvin

Przywódca bandy Piratów

Skąd: Kręćkowo.(20-40 km od Płocka.)
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 198
Punktów :   

Re: Gothic: Zdrada

Rozdział II.
Obóz przed Kopalnią. Cz. 1.
Gdy Dirth i Tabel doszli do obozu który znajdował się przed kopalnią Starego obozu położonego prawie na środku kolonii, strażnik, w tej samej zbroi co Tabel, pilnujący bramy przepuścił swojego przyjaciela "po fachu" ale Dirtha niestety zatrzymał.
- Nie wejdziesz. - Zaczął wojownik. - Chyba że dostaniesz pozwolenie od Gomeza lub... - I tu przerwał mu Tabel.
- Lub? Sith! Daj mu do cholery spokój! Jest nowy! A jeśli go nie przepuścisz... To moje piękne, srebrne i ostre ostrze będzie miało bliskie spotkanie z Tobą! -
Strażnik który pilnował bramy nie miał wyboru. Tabel był jednym z wpływowszych ludzi w obozie, więc Sith przepuścił Dirtha. Gdy nowy skazaniec przekraczał małą bramę która ledwo pomieści człowieka, odważny strażnik przy bramie powiedział na ucho bohaterowi powieści te słowa. "Powodzenia w obozie... Ha! Powodzenia..." Dirth przestraszony wszedł do środka. Ujrzawszy silnego wojownika zestrzeliwującego jakiegoś Kopacza z kuszy, skazaniec ledwo co nie uciekł w las. Jednak pomyślawszy o ochronie którą może mu zafundować Tabel, bohater udał się za swym przyjacielem. Gdy we dwoje doszli do chaty strażnika, ten powiedział do niego.
- Dołącz do naszego obozu. By móc to uczynić, musisz pokonać swego przeciwnika, Karthela. Walka będzie odbywała się w tej klatce. W tym momencie Tabel pokazał swoją prawą ręką coś podobnego do więzienia gdzie był, najprawdopodobniej, człowiek którego musi pokonać Dirth, by dołączyć do strażników kopalni, i nie tylko.. - A więc... - Zaczął znów strażnik - Idź i walcz! Powodzenia! -

Miłego czytania!!!

A walka będzie w drugiej części obozu. Może wyjdzie jeszcze część trzecia całej przygody Dirtha jak mu idzie dołączenie do obozu. Ale to się sprawdzi :]

P.S. Przyczyna tytułu będzie gdzieś w 5-7 rozdziale ;]

Offline

 

#6 2010-04-29 22:52:57

Xardass

Elitarny Cień

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 81
Punktów :   

Re: Gothic: Zdrada

Omg xD ! Sith xD Ty, weź nie rób z tego jakichś Star Warsów xD zdania nie zmieniam, chcesz oceny przeczytaj poprzedni mój post tutaj. Btw. nie ma takiego słowa "wpływowszych". Jest "bardziej wpływowych". Ucz się polskiego, dziecinko

Ostatnio edytowany przez Xardass (2010-04-29 22:53:58)


Imię: Xardaren
Nazwisko\Przezwisko: Nie ma nazwiska, lecz jest nazywany "Podróżnikiem".
Wiek: 21
Pochodzenie: Myrtana, Silden
Level (lv, lvl): 3           
Ekwipunek: Ulepszona pika bojowa, szata Nowicjusza, 1220 sztuk złota, pusta runa, mała miksturka leczenia, 1 ser, posążek Innosa, 5 sztuk mięsa
Punkty Nauki (PK): 0
PŻ (Punkty Życia): 50/50
Doświadczenie: 126%

Offline

 

#7 2010-04-30 14:00:25

 Alvin

Przywódca bandy Piratów

Skąd: Kręćkowo.(20-40 km od Płocka.)
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 198
Punktów :   

Re: Gothic: Zdrada

Xardassie Sith? Nie jestem takim fanem Star Wars, ale to imię wymyśliłem od "Syf" xD. A czyta się "Sif". A co do "wpływowszych" to mi nie podkreśliło... A ja bardziej wierzę Mozilli niż Tobie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.reddragonjaroslaw.pun.pl www.sunnycraft.pun.pl www.glupawka.pun.pl www.pokemons.pun.pl www.naszeswinkimorskie.pun.pl