"Kroniki Khorinis" - Gra PBF

"Pamiętaj, masz jedno życie!"


#1 2010-04-06 09:51:13

KnifeR

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 112
Punktów :   

[Poradnik] Jak grać w "Kroniki Khorinis" + Pomoc

Oczywiście, na samym początku przeczytaj "Wprowadzenie" jeżeli chcesz poczuć trochę klimatu, przeczytaj oba regulaminy (Gry i forum), no i przeczytaj, "Wszystko co musisz wiedzieć..." a będziesz gotowy do zabawy.
No więc zaczynamy, od stworzenia Karty Postaci - to najważniejsze źródło jakichkolwiek informacji. Wpisujemy tak jak każę nam instrukcja i przechodzimy do zabawy?
Jak zacząć?
Najlepiej najpierw wymyśl historię swojej postaci. Skąd się wzięła, czy jest szlachetnie urodzona czy nie, to już zależy od ciebie.
Potem wybierz klasę, do wyboru jest: Khorinis czyli: Obywatel, Strażnik, Paladyn. Potem Najemnicy Onara: ich kasty to Najemnik->Wyborowy Najemnik->Pogromca. Następnie Klasztor Magów Ognia czyli: Nowicjusz->Mag Ognia->Arcymag Ognia, i ostatni "obóz" to obóz Piratów ich kasty to Kopacz->Pirat->Wilk Morski.
To tyle co powinieneś wiedzieć o "obozach" i kastach.
Gdy już wybierzesz jeden z obozów, zazwyczaj musisz napisać w temacie "Brama Obozu" etc. Tam pytasz strażnika czy możesz wejść. Czasem wchodzimy bez problemu, czasem musimy wykonać jakąś misję.
Gdy już oda ci się wejść, kieruj się do kwatery dowódcy, i zapytaj czy możesz do nich dołączyć, ten albo każę ci rozwiązać zadanie, albo od razu przejdziesz do najniższej kasty.
Potem dowódca każę ci zrobić temat "Dom [wstaw twój nick]". Tam będziesz odpoczywał i dostawał zadania.
Jak najlepiej rozwiązywać zadania?
Opisywać je długo, i robić tak jak każę dowódca. Im ładniej i dłużej zadanie opiszesz - tym większa czeka cie nagroda.
Pamiętaj zawsze aby być kultularnym wobec dowódcy, nie walić mu na "ty", staraj się być uprzejmy itd. Zależy jaki charakter ma twoja postać...
To tyle, gdy czegoś nie wiesz. Pisz w tym temacie.

Offline

 

#2 2010-04-09 17:06:20

 ksaranata

Strażnik

11444879
Call me!
Skąd: Zgierz
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 141
Punktów :   

Re: [Poradnik] Jak grać w "Kroniki Khorinis" + Pomoc

Zauważyłem jeden błąd. Jest obóz Piratów, a nie myśliwych. Pewnie musiałeś tego nie zauważyć.

Offline

 

#3 2010-04-09 17:19:41

KnifeR

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 112
Punktów :   

Re: [Poradnik] Jak grać w "Kroniki Khorinis" + Pomoc

Masz rację... Podczas tworzenia RPGa z początku mieli być PIRACI, jednak zmieniłem zdanie - a całkiem o tym zapomniałem - dziękuje Ksarze - zaraz to zmienię.

Offline

 

#4 2010-04-18 19:15:46

kluk123

Elitarny Cień

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 55
Punktów :   -1 

Re: [Poradnik] Jak grać w "Kroniki Khorinis" + Pomoc

W umiejętnościach napisane jest,że można walczyć dwiema broniami.Do tego trzeba mieć dwie jakieś bronie i zadaje się podwójne obrażenia czy może są specjalne bronie do tego stylu walki?I jeżeli to pierwsze to czy muszą być one takie same?


Imperium Avalon-Gra pbf.

Nad przepaścią bezkresną,stałem z mieczem od krwi czerwony.Ziemia pod moimi stopami zroszona posoką mych wrogów.Tysiące stały przedemnął,ja gotowy powalić każdego z nich z osobna i zrzucić do morza stałem i czekałem.Widziałem swój pochówek,swój koniec z rąk bezbożnych.Jednak nie lękałem się...Każdy co spróbował swym mieczem zranić mnie,ten padał wnet.I wtem niebo rozbłysłó,a ja z okrzykiem na ustach.Skoczyłem na wrogów mych.Zginąć lub nie dla mnie nie ważne.Zabić,ziemię zrosić krwią.Polec w walce.Tak skończyć chcę...

Offline

 

#5 2010-04-19 10:10:02

KnifeR

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 112
Punktów :   

Re: [Poradnik] Jak grać w "Kroniki Khorinis" + Pomoc

Żeby walczyć dwoma mieczami, uczysz się tej umiejętności u kogoś, i potem wystarczy, że masz Dwa miecze Jednoręczne. Ale musisz mieć ich sile razy dwa. Np: Jeżeli chcesz mieć dwa solidny miecze (10 siły), to robisz 10 x 2 = 20 ;D . Czyli przeznaczasz tyle siły .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.listopadowki07.pun.pl www.polskitruckworld.pun.pl www.mkskusyszczecin.pun.pl www.shinobiogra.pun.pl www.manager-ekstraklasa.pun.pl